U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

A to jste ještě neviděli!

A to jste ještě neviděli!

Detaily akce

Datum: 27.4.2018 - 1.7.2018
Místo: Muzeum Vyškovska, náměstí Čsl. armády 2, Vyškov
Odkaz: http://www.muzeum-vyskovska.cz

Čas nezadržitelně plyne a zub času poznamenává nejen lidský život, ale i veškeré lidské výtvory. Někdy jen na krátký čas, někdy na mnoho let se propojí osud předmětu s osudem člověka. Hodnota výtvorů přetrvává a roste i po skončení života jejich tvůrce či majitele a mnohé z nich si najdou majitele nové, než na dobro opustí okruh lidského žití a zamíří do muzea.

Mnohé z předmětů, které návštěvníci mohou v muzeu zhlédnout, mají za sebou zajímavý příběh, kousek jedinečné historie, kterou jim vtiskl život některého z tvůrců nebo majitelů.

Výstava návštěvníkům nabízí výběr z nejnovějších přírůstků, které v posledních letech do muzea přibyly. Zde se prezentují jednotlivé předměty muzejních oborů. Od archeologie, po etnografii a sbírky výtvarného umění, které obsahují předměty, jež si prožily svůj příběh, mnohdy podobně barvitý jako život těch, kterým tyto předměty dříve patřily.

Výstava divákům nabídne pohled na exponáty v kontextu jejich původního charakteru, účelu, a někdy také vlastnictví. Zkusí návštěvníky obohatit o nový pohled na muzejní předměty a poodhalit jejich tajemný příběh.