U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Hudební Rendez-Vous Valtice

Hudební Rendez-Vous Valtice

Detaily akce

Datum: 8.7.2018 - 14.7.2018
Místo: Státní zámek Valtice a farní kostel na nám. Svobody
Odkaz: http://www.early-music.cz

Mezinárodní letní škola staré hudby ve Valticích se těší rostoucímu zájmu a letos slaví již třicet let svého trvání. Rok co rok se do Valtic sjíždějí profesionální hudebníci, tanečníci, studenti, děti ale i amatéři, kteří se chtějí věnovat problematice interpretace hudby předromantických stylů, a kteří získávají nové poznatky od renomovaných českých i zahraničních lektorů z celé Evropy. 30. ročník MLŠSH Valtice oslaví své jubileum pozváním stálých oblíbených lektorů, ale i nových umělců s přívalem svěží energie i nápadů. Ve více než třiceti třídách se bude vyučovat například hra na cembalo, barokní flétnu, housle, viola da gamba nebo cink – dechový nástroj nejvíce podobný lidskému hlasu. Četné sólové pěvecké třídy doplní ansámblový zpěv, sbor či gregoriánský chorál. Nebudou chybět ani lekce barokního herectví a novinkou je dramatická třída pro dospívající. Značnou část studentů tvoří příznivci historického tance.

Tradiční součástí valtického setkání je cyklus koncertů, který pod názvem Hudební Rendez-vous Valtice láká širokou veřejnost na koncerty v barokních prostorech valtického zámku či impozantního farního kostela. Letošní cyklus zahájí přední český soubor Collegium Marianum v čele s flétnistkou Janou Semerádovou, jež se v jízdárně zámku představí s programem slavné kapely hraběte Morzina a hudbou barokní Prahy. Soubor Societas Incognitorum vzdá hold zakladateli MLŠSH Valtice Miroslavu Venhodovi. Jedinečnou atmosféru mají lektorské koncerty, které spojují výjimečnou dramaturgii s virtuozitou a uměním improvizace domácích i zahraničních umělců.

Vstupné na koncerty 150 / 100 Kč, na Valtickou barokní noc 300 / 200 Kč. Vstupenky v předprodeji na http://npuvstupenky.colosseum.eu/valtice/list