U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Kino Scala v létě 2018

Kino Scala v létě 2018

Detaily akce

Datum: 4.7.2018 - 1.9.2018
Místo: Kino Scala Brno, Moravské náměstí 3, Brno
Odkaz: http://www.kinoscala.cz/cz

Ze světa filmu Vám nic neunikne – letňák, filmy z Varů i filmové hity za 40,- v létě ve Scale.
I když prázdniny nejsou v kině úplné divácké žně, Scala neusíná a stejně jako každoročně připravuje svůj letní režim. Část vylézá z podzemí do Místodržitelského paláce v podobě letňáku, část zůstává dole a pokusí se diváky potěšit atraktivními festivalovými tituly nebo sníženou přehlídkovou cenou.

Scalní letňák
Už po čtvrté zabere každé úterý, čtvrtek a sobotu nádvoří Místodržitelského paláce Scalní letňák. První letošní projekce letního kina bude 30. 6. a pravidelně se bude promítat ž do 1. 9. Do letošní sezóny vstupuje letňák s novým, kresleným vizuálem od Terezy Bierské.

„Z našeho nového vizuálu jsem nadšen, Tereza asi chodila loni na letňák pravidelně, protože náladu a návštěvníky zachytila naprosto přesně. V programu ale žádné velké překvapení nečekejte. Opět jsem připravil filmy žánrového mixu starších i nových filmů, vybíral jsem tak, aby se na letňák hodily hlavně náladou a atmosférou, to je pro mě nejdůležitější. “ říká Radek Pernica, ředitel kina Scala.

Scalní letňák je už čtvrtou sezónu připravován ve spolupráci s Moravskou galerií, v programu se i letos objeví filmy v rámci doprovodného programu k výstavě MG. Tentokrát to budou tři filmy - Kouř, Protektor a Vratné lahve, ke kterým dělalo plakáty Studio Najbrt a které má výstavu v rámci Bienále Brno.
V programu se objeví tři filmy z distribuce festivalu Karlovy Vary, ale také premiérové Léto, ruský film Kirilla Serebrennikova o Leningradu v 80. letech minulého století, především o rockových muzikantech, kteří měnili šedou realitu represivního Sovětského svazu v obyvatelný svět. O filmu se psalo v souvislosti se zatčením a obviněním režiséra, film musel být dokončen bez jeho účasti, protože je již rok držen v domácím vězení.

Poslední z projekcí pak bude oblíbené Naslepo, kdy diváci dopředu neví, na jaký film jdou a platí až po skončení dle toho, jak byli s filmem spokojeni.

Šary Vary – oficiální ozvěny MFF KV
Stejný den, ve který končí filmový festival Karlovy Vary začínají ve Scale jeho oficiální ozvěny Šary Vary. Z obsáhlého katalogu Karlových Varů bylo vybráno 19 titulů z různých festivalových sekcí. Díky přehlídce můžou diváci zhodnotit aktuální českou tvorbu – dokumentární i hranou: z Hlavní soutěže uvedeme oba české zástupce – Domestik Adama Sedláka o posedlosti sportem na úkor vztahu a chlapeckou road movie Všechno bude Olma Omerzu. Dokumentární tvorbu zastoupí Až přijde válka o sílících nacionalistických tendencích na Slovensku nebo Cirkus Rwanda o vzniku česko-rwandského cirkusového představení.
Ze zahraničních titulů se diváci mohou těšit na komedii Utop se, nebo plav o partičce mužů oddílu synchronizovaného plavání, tedy mužských akvabel. Dva filmy se týkají střetu kultur původních obyvatel a nových osadníků ve 20. století – Sweet Country v Austrálii a Nepřátelé v Severní Americe. Svědci Putinovi je nový dokument dnes již slavného ukrajinského režiséra Vitalije Manského o době nástupu Vladimíra Putina na politický vrchol.

Tři tituly z přehlídky Festival Karlovy Vary posílá i do ostatních kin v rámci své distribudce. Ve spolupráci se společností Aerofilms letos uvedou milostný příběh
Studená válka oscarového režiséra Pawła Pawlikowského oceněného za nejlepší režii na festivalu v Cannes, napínavý severský psychothriller Tísňové volání a láskou, barvami a něžným humorem prostoupený snímek Mama Brasil. 

Brněnské filmové léto opět za 40 Kč
Pravým opakem novinkové přehlídky Šary Vary je Brněnské filmové léto, které shrnuje a zakončuje kinovou sezónu. Celý srpen budou mít diváci možnost vždy v 18:00 zajít do kina za vstřícných 40 Kč na některý z nejúspěšnějších filmů, které Scala uvedla uplynulou sezóny.