U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Od střelných zbraní k traktorům

Od střelných zbraní k traktorům

Detaily akce

Datum: 6.3.2018 - 20.4.2018
Místo: Zetor Gallery, Brno-Líšeň, Trnkova 111, Brno
Odkaz: http://www.zetorgallery.cz

Výstava se zabývá vznikem a výrobou jedné z nejznámějších československých výrobních společností - Zbrojovky Brno - a přibližuje 100 let její existence. Výstavu „Zbrojovka Brno – Od střelných zbraní k traktorům“, výstava samotná bude v ZETOR GALLERY v Brně-Líšni k vidění až do 20. dubna.

Kromě informací se můžete těšit na zajímavé exponáty v podobě zbraní a dalších strojů, včetně těch psacích. Hlavním lákadlem bude automobil řady Z4, tzv. Zetko, tedy jeden z mála automobilů, které Zbrojovka Brno vyrobila (první v roce 1926). Dnes jsou tyto vozy velmi vzácné - dochovalo se jich méně než sto kusů.

Ze Zbrojovky vzešla i společnost Zetor. Ta v roce 1946 vyrobila vůbec první traktor Z25. Zemědělské stoje pak produkovala až do roku 1952, kdy se ze Zábrdovic výroba přesunula do další brněnské čtvrti Líšeň, kde traktory vznikají dodnes. I proto je výstava umístěna právě v Zetor Gallery, kde si lidé mohou vozy nejen prohlédnout, ale i nakouknout pod kapotu se do nich posadit.

ZETOR GALLERY
Zetor Gallery je netradiční „muzeum“, ve kterém tradiční výrobce zemědělské techniky představuje nejen pohled do bohaté historie traktorů Zetor, ale i přehlídku techniky moderní. Od současné produkce máte možnost cestovat zpátky časem přes řadu Crystal, řadu Suprů až po legendární Zetor 25. Řada audiovizuálních prvků, multi-dotykové displeje, součástky a obchod pro fanoušky firmy Zetor dokreslují atmosféru galerie. Přijďte se přesvědčit, že traktor je Zetor již od roku 1946!