U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Týden kávy 2014

Týden kávy 2014

Detaily akce

Datum: 1.10.2014 - 7.10.2014
Místo: Brno a další města
Odkaz: http://tydenkavy.cz/

Blíží se 1. říjen a s ním i Mezinárodní den kávy. Brno protkané kavárnami, pražírnami a obchody s kávou tak hustě, že téměř není možné prožít den bez vonícího šálku, se spolu s dalšími městy ponoří do již čtvrtého ročníku kávou provoněného festivalu. Seznamte se s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení, až po způsoby přípravy a konzumace

Program Týdne kávy se dělí na dvě části. V rámci speciálního kávového programu v budově nově vznikající městské tržnice (Zelný trh 14, Brno) mají návštěvníci možnost dozvědět se nespočet zajímavostí o kávě, účastnit se workshopů a hodnotných přednášek. Zájemci si mohou sami vyzkoušet tradiční i alternativní metody přípravy kávy pod vedením zkušených baristů a odborníků nebo sledovat profesionály ve speciální Soutěži baristů Týdne kávy. Součástí festivalového dění jsou i jedinečné dvoudenní Trhy kávy, kde mají návštěvníci možnost degustace a nákupu výběrové pražené kávy. 

Druhou neméně důležitou část festivalového programu tvoří zapojené kavárny, jejichž CELOTÝDENNÍ kávový program a způsob prezentace je jenom v jejich režii. 

Program na Zelném trhu 14:

1. říjen Mezinárodní den kávy - Slavnostní zahájení

2. říjen Přednášekový den

3. a 4. říjen Trhy kávy

5. a 6. říjen Soutěž baristů Týdne kávy

7. říjen Slavnostní ukončení 

Zatímco v prvních třech ročnících se do Týdne kávy zapojilo převážně 70-80 brněnských kaváren, ve čtvrtém ročníku přesáhne jejich počet 100. Mezi nimi budou zapojeny kavárny z Ostravy, Olomouce, Zlína, Luhačovic, Kroměříže, Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Napajedel, Klentnice, Velké Bíteše, Valtic, Znojma a Českých Budějovic.

Speciální kávový program i přehledně vypsaný program kaváren naleznete na webu TÝDNE KÁVY. Spoustu zajímavostí a novinek si nenechejte ujít na festivalovém Facebooku

Festival Týden kávy pořádá brněnská nezisková organizace Kulturárium, z.s.