U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Aktuality

4.11.2015
Benefiční výstava obrazů Bienále pro Diakonii proběhne v termínu 11.11. - 15.11. v Blahoslavově domě (Lidická 79, Brno).  Jedná se již o pátý ročník této dobročinné prodejní výstavy uměleckých děl, doprovázené bohatým kulturním programem. Výtěžek z letošního ročníku bude věnován Chráněnému bydlení pro seniory a osoby se zdravotním postižením v Nosislavi.
29.10.2015
Severní vítr opět vtrhne do českých kin a přinese s sebou již šestý ročník Severského filmového podzimu, festivalu plného bláznivých seversky absurdních komedií i drsných dramat bez záruky happy endu. Filmová přehlídka pořádaná Severským filmovým klubem tentokrát zavítá do 13 českých a moravských měst a divákům nabídne celkem 26 filmů z 5 severských zemí – 12 švédských, 2 finské, 6 norských, 5 dánských a 1 islandský. Uvedeny budou jak filmy nové, tak méně známé snímky staršího data výroby a na přání diváků i některé  úspěšné tituly z minulých ročníků.
1.9.2015
První zářijovou neděli (6. září) v 10:30 zahájí společnost Sonnentor, známá také pod názvemSluneční brána, v moderním areálu na kopci nad historickými Templářskými sklepy „Čejkovické bylinkové slavnosti“. Sonnentor otevře své sluneční brány všem zájemcům o zhlédnutí procesuvýroby čajového sáčku od výkupu bylinek přes jejich zpracování až po balení. V pořadí již 6. ročník se ponese ve znamení slavnostního otevření čajového salonu s kavárnou Čas na čaj. 
18.6.2015
CK Livingstone pro vás připravila další koncerty pro Nepál v Praze a v Brně. První akce proběhla v Českých Budějovicích na výtečnou. V sále bylo na 420 lidí, čistý výnos z akce je 120 652 Kč, tedy slušná bilance koncertu. Množství dalších financí směřuje přímo na účet NAMASTÉ NEPÁL, kde je nyní 1 318 000 Kč.
10.6.2015
Málokterý hudební festival je svým zaměřením tak jedinečný, jako právě Hudbou pro UNICEF. Koná se totiž ve spolupráci s Dětským fondem OSN – UNICEF a výtěžek z akce je určen na podporu očkovacích programů UNICEF. Festival Hudbou pro UNICEF nabízí unikátní příležitost poslechnout si špičkovou hudbu a současně podpořit dobrou věc. Návštěvníci hudebního festivalu Hudbou pro UNICEF, který se letos koná 13. června v letním kině v Tišnově u Brna, se mohou opět těšit na špičku domácí hudební scény. 
4.6.2015
Po roční odmlce se v Brně v Radnické ulici opět konají oblíbené Pivovarské dny. Návštěvníky čeká bohatá nabídka produkce malých pivovarů, skvělé kapely, přichystána je ochutnávka v netradičním prostředí Labyrintu pod Zelným trhem, ale i komentovaná procházka „Po stopách brněnských pivovarů“.
3.6.2015
Jedinečné dva večery se uskuteční ve Ville Stiassni 13. a 14. června od 20 hodin. V krásném funkcionalistckém prostředí v letním večeru zazní barokní hudba v podání tří sólistek: Andrey Široké, Laily Cathleen Neuman (NL), Stanislavy Jirků, které doprovodí Orchestr Plaisirs de Musique na dobové nástroje.
2.6.2015
Johann Gregor Mendel – jeden z mála skutečných géniů, kterými se Brno může chlubit a kterými se právem chlubí. Ctihodná a důstojná persona, vědec, zakladatel moderní genetiky, opat starobrněnského kláštera. Trio Stanislav Slovák – Jan Šotkovský – Petr Štěpán (které pro Městské divadlo Brno a Biskupský dvůr připravilo už zpěvohru Baron Trenck a „činoherní balet“ Cyril a Metoděj) se však nevydalo v divadelním líčení Mendelova života cestou seriózního pomníku, důstojného hesla z encyklopedie. Společně se skladatelem Karlem Cónem stvořili „starobrněnskou operetku“, která svůj základ čerpá v přiznaně divadelní „hře na Mendela“ – a odhodlali se podívat na život brněnského velikána při vší úctě se zdravě drzou nadsázkou.