U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Aktuality

29.10.2015
Severní vítr opět vtrhne do českých kin a přinese s sebou již šestý ročník Severského filmového podzimu, festivalu plného bláznivých seversky absurdních komedií i drsných dramat bez záruky happy endu. Filmová přehlídka pořádaná Severským filmovým klubem tentokrát zavítá do 13 českých a moravských měst a divákům nabídne celkem 26 filmů z 5 severských zemí – 12 švédských, 2 finské, 6 norských, 5 dánských a 1 islandský. Uvedeny budou jak filmy nové, tak méně známé snímky staršího data výroby a na přání diváků i některé  úspěšné tituly z minulých ročníků.
19.5.2015
Zlín Film Festival právě vstoupil do svého 55. ročníku. Není náhodou, že nejstarší festival filmů pro děti a mládež vznikl ve Zlíně. Zlíňáci měli totiž filmovou náruč vždy otevřenou. Už ve 20. letech 20. století Tomáš Baťa zřídil pro své zaměstnance kino, ve kterém mohli v době polední pauzy sledovat nejnovější filmové hity – tehdy ještě bez zvuku. O něco později bylo ve Zlíně vybudováno největší kino v Evropě, které mělo tehdy 2500 sedadel! Odtud byl už jen krůček k založení vlastního filmového studia a posléze také filmového festivalu. Půlkulaté festivalové výročí oslavíme jak jinak než zlínským filmem. 
12.5.2015
Druhý ročník přehlídky francouzských filmů Crème de la Crème se uskuteční od 13. do 17. 5. v pražských kinech Lucerna, Evald a Mat a poprvé vstoupí do regionů. Do kin za nevšedními zážitky mohou zamířit i diváci v Brně, Plzni, Ostravě, Děčíně, Litoměřicích, Mariánských Lázních, Hluboké nad Vltavou, Karlových Varech, Přerově, Chomutově, Zlíně, Litvínově a Boskovicích.
18.4.2015
Fakulta informatiky pořádá pro všechny milovníky krátkých filmů již 15. ročník filmového festivalu, který se bude konat symbolicky 15. května, což letos připadá na pátek. Letošní ročník má motto "Střih!" a bude opět plný těch nejlepších krátkých filmů z produkce studentů Masarykovy univerzity. Vstup na festival je zdarma a pro návštěvníky zde budou připraveny tři pro mítací sály.
4.4.2015
Na 22. ročníku Febiofestu bylo rozdáno celkem pět Kristiánů za přínos světové kinematografii. Cenu si postupně převzali herečka Kim Novak, režisér Jean-Jacques Annaud, herci Alan Rickman a Jeroen Krabbé. Režisér John Madden obdrží Kristiána v rámci slavnostního zakončení. Maddenův zbrusu nový snímek Druhý báječný hotel Marigold, v němž hrají Judi Denchová nebo Richard Gere, letošní Febiofest uzavírá.
4.4.2015
Projekt My Street Films se zrodil v minulém roce a jeho první ročník se zaměřil na pražské ulice, jejichž příběhy a atmosféru zachytilo více než 120 přihlášených filmů, které vytvořily pomyslnou filmovou mapu města. V roce 2015 se My street films rozšiřuje i mimo Prahu a objevuje život v ulicích dalších českých, slovenských, polských a maďarských měst.
12.3.2015
Již 16. března se v Brně rozjíždí další ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech – s mottem Praskněte své bubliny!
15.9.2014
Čeští a slovenští diváci budou mít od 6. do 15. října 2014 příležitost zhlédnout filmy ze špičkových mezinárodních filmových festivalů. Díky jedinečné filmové přehlídce Be2Can získají poprvé možnost ve vybraných kinech, na Video-On-Demand a v televizi vidět snímky promítané letos v Berlíně, Benátkách a Cannes.