U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Aktuality

2.6.2015
Johann Gregor Mendel – jeden z mála skutečných géniů, kterými se Brno může chlubit a kterými se právem chlubí. Ctihodná a důstojná persona, vědec, zakladatel moderní genetiky, opat starobrněnského kláštera. Trio Stanislav Slovák – Jan Šotkovský – Petr Štěpán (které pro Městské divadlo Brno a Biskupský dvůr připravilo už zpěvohru Baron Trenck a „činoherní balet“ Cyril a Metoděj) se však nevydalo v divadelním líčení Mendelova života cestou seriózního pomníku, důstojného hesla z encyklopedie. Společně se skladatelem Karlem Cónem stvořili „starobrněnskou operetku“, která svůj základ čerpá v přiznaně divadelní „hře na Mendela“ – a odhodlali se podívat na život brněnského velikána při vší úctě se zdravě drzou nadsázkou.
3.5.2015
Hudební a Divadelní fakulta JAMU uvede v pátek 15. a sobotu 16. května 2015 v Divadle na Orlí / Hudebně­dramatické laboratoři JAMU inscenaci L‘AMOUR. Autorská jevištní inscenace o různých podobách lásky v sobě kombinuje živou hudbu, fyzické divadlo, současný tanec, prvky nového cirkusu a videomapping.
28.4.2015
Na co nadávají funebráci v hospodě? Na to, že všichni jejich sousedi ještě žijí. Proto se dvakrát nerozmýšlí když jim donesou mrtvolu, která se ještě trochu hýbe. Hra od autora Josefa Tejkla je plná černého humoru, fernetu a mrtvol, sem tam i nějaké písničky.
21.4.2015
Ladislav Zibura v létě pěšky ušel 1400 kilometrů napříč rozpáleným Tureckem a Izraelem na cestě do Jeruzaléma. Když chtěl v Brně promítat fotografie pro své přátele v kavárně, přihlásilo se mu přes 2000 lidí. Poté, co třikrát vyprodal kino pro 500 lidí, rozhodl se vypravit na turné po České republice. Publikum baví svým kousavým humorem a podařilo se mu vytvořit zcela nový žánr – cestovatelskou stand-up show.
13.4.2015
Od 14. do 18. dubna bude v Brně probíhat již 25. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER. Festival, který organizují studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, letos představí tvorbu 13 divadelních škol z 11 zemí světa.
20.3.2015
Nezvyklé spojení dvou kratších oper se uskuteční v brněnském Divadle na Orlí. Komorní opera Hudební fakulty JAMU zde v jednom večeru uvede jazzovou operu Slzy nože Bohuslava Martinů z roku 1928 a světovou premiéru díla Zhasnutí od mladého skladatele Jiřího Najvara, který osobně vystoupí i jako dirigent. Premiéry se uskuteční v sobotu 21. března a v neděli 22. března. Následovat budou čtyři reprízy v úterý 24., ve středu 25., ve čtvrtek 26. a v sobotu 28. března. Začátek je vždy v 19 hodin.
16.3.2015
Při příležitosti letošního jubilea Ralpa Siegela, hudebního skladatele, producenta a autora dvou tisícovek nezapomenutelných hitových písní, byl osloven Stanislav Moša, aby Siegelovy písně spojil do původního libreta a vytvořil tak nový muzikálový titul. 
30.10.2014
Noc divadel, která se v loňském roce konala v České republice poprvé, se letos vrací. Divadla si pro návštěvníky opět připravila ukázky z představení, koncerty, prohlídky zákulisí nebo různé workshopy. Druhý ročník Noci divadel, která se letos bude konat 15. listopadu ve 115 divadlech po celé České republice, sebou přináší několik novinek.