U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Aktuality

26.5.2015
Slavnostní zahájení 5. ročníku Týdne čtení dětem v České republice, tradičního vrcholu unikátní kampaně Celé Česko čte dětem, se uskuteční v rámci 55. ZLÍN FILM FESTIVALU v sobotu 30. 5. ve Zlínském klubu 204. Provázet jej bude letošní novinka – Koláčky štěstí, které udělají radost dětem v různých koutech ČR. Třicet přání s prosbou o dětskou knihu, zapečených do sladkého koláčku, bude rozdáno účastníkům ceremoniálu, kteří pak pošlou knižní překvapení na adresu konkrétního dítěte.
10.5.2015
Ve dnech 14. až 16. května 2015, vždy od 11.00 do 18.00 hod. proběhne v Denisových sadech pod brněnskou dominantou – katedrálou sv. Petra a Pavla – veřejné čtení Bible. Jelikož počasí velikonočního dubnového čtení bylo chladné, zkrátilo se pouze na jeden den, proto následuje další květnové. Bude se konat na již osvědčeném místě, kde je kolonáda s kašnou a obelisk vybudovaný na památku ukončení napoleonských válek.
28.4.2015
Kurt Gebauer, třiasedmdesátiletý sochař, výtvarník, pedagog a svérázný filosof. Má web, má četné otisky ve veřejném prostoru, má své žáky, má dlouhý seznam děl, má prestižní ocenění, má zastoupení ve sbírkách doma i v zahraničí… ale dosud nemá, ač je to s podivem, větší knihu. 
1.7.2014
Je třeba hořet slovem uprostřed města. Měsíc autorského čtení je největším českým literárním festivalem, jehož 15. ročník bude hořet až do 3. srpna 2014. Čestnými hosty letošního ročníku jsou spisovatelé a spisovatelky ze Skotska. Celkem MAČ ve čtyřech středoevropských městech postupně představí dvaašedesát autorů v průběhu dvě stě čtyřiceti osmi večerů. K tomu jako bonus proběhne více než padesátka doprovodných akcí, projekcí, poslechů, výstav a diskusí.
25.9.2013
Dnes, ve středu 25. září, vyšel závěrečný čtvrtý díl Přemyslovské epopeje s podtitulem Král básník Václav II. Obrovskou odezvu vyvolala tato čtyřdílná románová freska už od prvního dílu (2011). Vždy se během jednoho týdne vyšplhala na první příčku prodejního žebříčku a zůstala na špici po několik týdnů.