U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Aktuality

28.5.2015
V úterý 26. května 2015 byl pro veřejnost slavnostně otevřen areál Vily Löw-Beer za účasti nejvyšších představitelů Jihomoravského kraje a dalších vzácných hostů. Návštěvníci si nyní budou moci prohlédnout zahradu a budovu bývalé celnice s výstavou Brněnské stopy rodiny Löw-Beerů.
20.5.2015
Ve čtvrtek 28. května v 11.00 bude slavnostně otevřena výstava „Muzeum v zákulisí“, která nabídce i méně tradiční pohled za „oponu“ činnosti muzea. Samotné otevření výstavy je součástí výročního zasedání k devadesátému výročí založení muzea. Pro veřejnost bude výstava otevřena od 12.00 téhož dne a to až do konce března 2016 ve výstavních prostorách muzea v 1. patře objektu Sušáku.
24.4.2015
Historii a současnost vybraných panelových sídlišť v regionu přiblíží olomoucké veřejnosti od 28. dubna do 10. července výstava Příběh paneláku v Olomouckém kraji. Proběhne netradičně pod širým nebem, na pomezí náměstí Národních hrdinů a třídy Svobody. Olomoucká výstava je již čtvrtou zastávkou putovního projektu, jehož iniciátorem je Uměleckoprůmyslové museum v Praze.
10.3.2015
Máte rádi umění? Pak je tu pro Vás připraven již 6 ročník akce Týden výtvarné kultury v Brně, který Vás přesvědčí, že umění je součástí našich životů nyní stejně jako v minulosti.
16.12.2014
Po komplexní tříleté obnově se v Brně slavnostně otevírá vila Stiassni, významné dílo meziválečné moderní architektury, známé jako „vládní vila“. Slavnostním otevřením vily, které proběhne v neděli 14. prosince, zároveň zahájí činnost Metodické centrum moderní architektury v Brně, které v areálu vily Stiassni vzniká a jež umožní odborníkům, studentům i dalším zájemcům hlouběji poznávat architekturu 20. století a pečovat o ni.
19.6.2014
V roce 2014 si připomínáme významné výročí – 100 let od vypuknutí první světové války. Tento konflikt měl klíčový význam pro naše země, protože na jeho konci se zrodilo samostatné Československo. Při příležitosti tak významného jubilea vznikl unikátní projekt nazvaný Velká válka, na jehož realizaci se ke spolupráci sešlo 9 významných paměťových institucí – Technické muzeum v Brně, Národní technické muzeum, Vojenský historický ústav Praha, Muzeum města Brna, Moravské zemské muzeum, státní zámek Konopiště, Poštovní muzeum, Moravská galerie a Národní muzeum.
1.6.2014
Nejstarší přehlídku grafického designu na světě, jejíž první ročník se odehrál již v roce 1963, zahájí Moravská galerie v Brně už 19. června 2014. Následovat budou čtyři měsíce plné výstav a doprovodného programu zaměřených pro tento ročník na vzdělávání v oblasti grafického designu a vizuální komunikace.
14.5.2014
Dům umění na Malinovského náměstí věnuje svůj prostor od května až do srpna 2014 vitálním babičkám. Pod názvem Grey Gold české a slovenské umělkyně 65+ se publiku představí celkem devatenáct českých a slovenských umělkyň ve věku nad 65 let. Důvodem vzniku kolektivní výstavy je reakce na stereotypy uvažování současné společnosti, kterou charakterizuje neustálá honba za novými a mladými projevy. Přehlíží tak takzvané „šedé zlato“, které disponuje moudrostí, zralostí, jedinečností a určitým nadhledem.