U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Aktuality

1.9.2015
První zářijovou neděli (6. září) v 10:30 zahájí společnost Sonnentor, známá také pod názvemSluneční brána, v moderním areálu na kopci nad historickými Templářskými sklepy „Čejkovické bylinkové slavnosti“. Sonnentor otevře své sluneční brány všem zájemcům o zhlédnutí procesuvýroby čajového sáčku od výkupu bylinek přes jejich zpracování až po balení. V pořadí již 6. ročník se ponese ve znamení slavnostního otevření čajového salonu s kavárnou Čas na čaj. 
4.6.2015
Po roční odmlce se v Brně v Radnické ulici opět konají oblíbené Pivovarské dny. Návštěvníky čeká bohatá nabídka produkce malých pivovarů, skvělé kapely, přichystána je ochutnávka v netradičním prostředí Labyrintu pod Zelným trhem, ale i komentovaná procházka „Po stopách brněnských pivovarů“.
29.4.2015
Od 28. května do 10. září se Brno opět po roce stane vinařským centrem. V areálu Otevřené zahrady na ulici Údolní tu totiž proběhne další ročník seriálu netradičních degustačních akcí s názvem Víno z blízka. Během deseti vinařských podvečerů se tu letos veřejnosti představí 46 špičkových vinařství z celé jižní Moravy. 
9.4.2015
Čtvrtý ročník festivalu VeganFest, který se koná od 11. do 26. dubna, ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům, ale i zdravý a zábavný. V rámci VeganFestu se uskuteční řada přednášek, ukázek vaření, promítání dokumentů a koncerty s veganskou tématikou. VeganFest pořádá brněnský Kolektiv pro zvířata – aktivistická skupina, která usiluje svou činností především o etický a rovnoprávný vztah lidí ke zvířatům.
4.11.2014
Od 7. do 17. listopadu ožije Mikulov bohatým programem Svatomartinských slavností. Pro návštěvníky jsou připraveny dny mladého vína a husích specialit, ale také zábavy a kultury. Město zaplní svatomartinský jarmark, přijedou doboví umělci s kočovnou společností, představí se dětské pouliční divadlo a otevřou se památky, které již ukončily turistickou sezónu.
11.6.2014
Čtvrtý ročník gastronomického festivalu Jídlo z blízka začne za necelý měsíc. Již dnes si můžete začít vybírat z menu „Od vidlí až na vidličku“, které pro vás letos připravili šéfkuchaři vybraných brněnských restaurací. Letos poprvé se festivalu účastní také mimobrněnská restaurace, a to restaurace Hotelu Termal Mušov. Na vybrané lahůdky od místních farmářů připravené nejlepšími brněnskými šéfkuchaři se můžete těšit od 7. do 31. července 2014.   Prodej poukázek a rezervace menu bude zahájen 20. června 2014.
5.9.2013
Pálavské vinobraní je svátkem vína, vinařství a zejména poctou této kultuře a práci. Odborná veřejnost se soustředí na Národní soutěž vín mikulovské podoblasti, pro každoroční desetitisíce návštěvníků jsou připraveny nové poznávací zážitkové aktivity a degustace s prohlídkami vinařství.
30.8.2013
První zářijovou a zároveň poslední prázdninovou neděli v 11 hodin zahájí společnost SONNENTOR, známá také pod názvem Sluneční brána, v moderním areálu na kopci nad historickými Templářskými sklepy „Čejkovické bylinkové slavnosti“.