U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Aktuality

4.11.2015
Benefiční výstava obrazů Bienále pro Diakonii proběhne v termínu 11.11. - 15.11. v Blahoslavově domě (Lidická 79, Brno).  Jedná se již o pátý ročník této dobročinné prodejní výstavy uměleckých děl, doprovázené bohatým kulturním programem. Výtěžek z letošního ročníku bude věnován Chráněnému bydlení pro seniory a osoby se zdravotním postižením v Nosislavi.
24.5.2015
Zatímco tradiční kluby už pomalu uzavírají sezónu, v Brně se připravuje velká premiéra a ostrý start nového hudebního prostoru. V pátek 22. května otevřel na brněnské přehradě své brány nový podnik s názvem AHOY, který hodlá přenést typicky klubový program na oblíbené výletní místo. Areál o rozloze 1500 m2 nabídne návštěvníkům hudební akce na dvou stagích i zónu pro sport a odpočinek. V programu jsou zastoupeni nejen DJs, ale také čeští i zahraniční interpreti. 
23.5.2015
Koupaliště Riviéra i Letní koupaliště Zábrdovice zahájí letní sezónu v sobotu 30. května 2015. Střediska se otevřou na konci května za jakéhokoliv počasí. Střešní bazén v Aquaparku Kohoutovice je otevřen od 15. 5. 2015.
8.5.2015
Jihomoravský kraj a město Brno se jako první v pořadí z regionů České republiky představí od 17. do 31. května 2015 v pavilonu České republiky ve výstavním areálu EXPO 2015 v italském Miláně. Ústředním mottem EXPO 2015 je „Potraviny pro planetu, energie pro život“, na což navazuje i expozice jižní Moravy a Brna. Pro expozice krajů je vyčleněna část 1. patra pavilonu ČR nazvaná „Země fantazie“. Prezentace krajů budou rotační (po 14 dnech) na ploše 80 m2. Autorem expozice je architektonické studio Chybik+Kristof Associated Architects, které stojí i za vítězným návrhem pavilonu České republiky.
6.5.2015
Už v sobotu 9. května 2015 zakotví unikátní mobilní zpravodajské studio TV Prima na náměstí Svobody v Brně. Roadshow Prima jede... za vámi nabídne bohatý doprovodný program i živé vysílání Zpráv FTV Prima přímo z náměstí. Akci moderuje Lucie Šilhánová, Zprávy pak moderují Terezie Kašparovská a Pavel Štrunc, který zastupuje zraněného Tomáše Hauptvogela.
2.5.2015
Týden města se snaží probudit zájem občanů o veřejný prostor, o místa kde žijí a kterými běžně procházejí. Chce lidem ukázat, že i obyčejnou ulici, náměstí či park lze využít jinak. Že všední šeď města lze rozvířit vytvořením zábavných a zajímavých míst – a ani to nemusí být tak složité.
24.4.2015
Počet zaregistrovaných účastníků v brněnské části celostátní kampaně Do práce na kole se dnes přehoupl přes tisícovku. Registrace do kampaně, kterou v Brně pořádá Nadace Partnerství, probíhá na www.dopracenakole.net a končí 30. dubna. 
20.4.2015
Až do konce dubna je možné nominovat osoby na prestižní Cenu Josefa Vavrouška, kterou od roku 1996 uděluje Nadace Partnerství za přínos ke zlepšení životního prostředí.