U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

ProFIdivadlo se vrací, tentokrát se hrou Amatéři

ProFIdivadlo se vrací, tentokrát se hrou Amatéři
Na co nadávají funebráci v hospodě? Na to, že všichni jejich sousedi ještě žijí. Proto se dvakrát nerozmýšlí když jim donesou mrtvolu, která se ještě trochu hýbe. Hra od autora Josefa Tejkla je plná černého humoru, fernetu a mrtvol, sem tam i nějaké písničky.
Vítejte v pochybném hostinci, kde se káže slovo boží a fernet teče proudem. Chlastá každý, osoby mrtvé, živé i imaginární. Na všeobecný pořádek dohlíží prasečí hlava a tři opilé sudičky. Divadelní soubor proFIdivadlo vám dokáže, že funebrák „tvrdej chleba má“. Když se mu nedostávají mrtvoly, musí si je udělat.
 
Funebrák Mědílek to věru lehké. Jeho katolická duše by se toužila rozdat pro chudé, ale šrajtofli má pořád prázdnou a na krku tři neschopné zaměstnance. Naštěstí do hospody dorazí bohatý Morges, který si rád nechá pustit žilou. Hlavně aby si jeho stará tu smrt nerozmyslela.

Ačkoliv je proFIdivadlo studentské divadlo při Fakultě informatiky Masarykovy univerzity (MU), rozhodně se nejedná o žádný jarmareční spolek. Na přípravu hry dohlíží okolo 60 lidí! Jenom 13 z nich jsou herci. Soubor má vlastní světla, hudební doprovod, zvukaře, kostymérky i inspici. Celý soubor kočíruje stálý režisérský a dramaturgický tým.

Na letošní konkurz dorazilo na 70 studentů. „Vybrali jsme 13 nejlepších herců. Několik z nich s námi spolupracovalo i v minulých letech,“ vysvětluje režisér představení Zdeněk Filipec.

ProFIdivadlo bylo založeno před více než 16 lety. Jádro týmu – režie, hudební skladatel a dramaturgie
 – je už několik let stejné. Divadlo hrává jenom třikrát do roka a o jehopředstavení je veliký zájem.

ProFIdivadlo: Amatéři
20. května 2015, 17 a 20 hodin
Kino Scala, Brno