U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Výlety

Akce k výročí narození Napoleona Bonaparte. Program s vojáky v dobových uniformách, prohlídky zámku, mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz, řemeslný jarmark a ohňostroj.
Výhodné vstupné na 68. ročník legendárního Pálavského vinobraní, festivalu vína, zážitků a hvězdných jmen končí 30. června! Opět o druhém zářijovém víkendu bude v Mikulově připraven aktivní program, který přiláká milovníky vína, fanoušky nejpopulárnějších českých kapel i rodiny s dětmi. Už jen do konce měsíce jsou v prodeji zvýhodněné vstupenky na celé tři dny vinobraní za 390 Kč.
Projekt Letní kino je součástí festivalu Léto na Dvoře Městského divadla Brno. První film bude promítán v pondělí 29. června po skončení již 5. ročníku akce Pivní fest 2015, která se v prostoru Dvora uskuteční 26. a 27. června, a to za účasti dvaceti malých pivovarů s jejich nejlepšími pivy.
Sobota 13. června přinese na půdě muzea pestrý celodenní program pro všechny zájemce. Přispěje k tomu Zvonečkový jarmark v areálu Dřevěného městečka a večerní koncert Vojty Dyka s kapelou B-SIDE BAND v amfiteátru Na Stráni.
Již 6. června proběhne další akce ze série Krajem vína 2015. Tentokrát se milovníci dobrého vína i nadšení sportovci sejdou ve Strážnici, kde proběhne start výletu. Registrace účastníků bude probíhat přímo na místě. Pro cyklisty, ale i pěší budou nachystaná zajímavá zastávková místa s koštem vín i místních specialit. Cíl výletu se nachází v unikátních petrovských Plžích, které se řadí k jedněm z nejhezčích sklepních areálů na jižní Moravě. Na účastníky tam čeká bohatý doprovodný program zahrnující Otevřené sklepy Strážnicka, gastronomické zážitky, cimbálovou muziku i slosování o cyklistické a vinařské ceny.
Od pátku 22. května rozkvete Mikulov městskými oslavami. Patří k nim populární Muzejní noc, vystoupení zpěvačky Lenny, písničkáře Xindla X i místních souborů. Koná se další ročník zábavných soutěží v chůzi s cihlou či natahování koštýřem, otevírá se jarmark a vinné trhy.
V květnu, červnu a září tohoto roku se už počtvrté v řadě na moravském barokním zámku Slavkov – Austerlitz otevřou dveře všem návštěvníkům, které zajímají techniky a další taje restaurování umělecko-historických památek. Nově budou ale letos studenti brněnské Vyšší odborné školy restaurátorské pracovat v prostorách zámeckých koníren, a to – jak už je zvykem – přímo před zraky přihlížejících.V naší republice unikátní akce Slavkovské restaurování 2015 se dělí na dva běhy, které oddělují letní prázdniny, první běh bude od 12. května do 5. června, druhý pak od 1. do 25. září 2015. V letošním roce poprvé proběhne veřejná vernisáž celé akce, a to 19.května od 17:00 na zámku Slavkov – Austerlitz.
Po desítkách let zákazu vstupu na vrchol Děvína byla letos na jaře nově vyznačena zelená turistická stezka, která návštěvníky přivede až na nejvyšší bod tohoto kopce (550 m n. m.).