U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Výlety

Akce k výročí narození Napoleona Bonaparte. Program s vojáky v dobových uniformách, prohlídky zámku, mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz, řemeslný jarmark a ohňostroj.
Sobota 13. června přinese na půdě muzea pestrý celodenní program pro všechny zájemce. Přispěje k tomu Zvonečkový jarmark v areálu Dřevěného městečka a večerní koncert Vojty Dyka s kapelou B-SIDE BAND v amfiteátru Na Stráni.
Od pátku 22. května rozkvete Mikulov městskými oslavami. Patří k nim populární Muzejní noc, vystoupení zpěvačky Lenny, písničkáře Xindla X i místních souborů. Koná se další ročník zábavných soutěží v chůzi s cihlou či natahování koštýřem, otevírá se jarmark a vinné trhy.
Po desítkách let zákazu vstupu na vrchol Děvína byla letos na jaře nově vyznačena zelená turistická stezka, která návštěvníky přivede až na nejvyšší bod tohoto kopce (550 m n. m.).
Pokud Vás zajímá historie, můžete navštívit DinoPark Ostrava, který nabízí pohled zpátky do dávné minulosti, setkáte se s velkými dinosaury a ojedinělými zážitky. 
Technické muzeum v Brně představí novou výstavu s názvem Od ovečky po kabátek – Historie soukenické výroby v Bystřici nad Pernštejnem, která představí zašlou slávu bystřického soukenictví a proces výroby sukna v 19. století.
Mikulov od 2. do 6. dubna přichystal bohatý program, v němž nechybí každoroční Hledání velikonočních vajíček ani výroba velikonočních dobrot a dekorací. Město přivítá další řemeslný jarmark a vystoupí řada kapel a folklorních souborů. Konají se i kostýmované prohlídky a výstup křížovou cestou na Svatý kopeček.
Kam v létě vyrazit jinam než k vodě, pokud máte rádi aktivní dovolenou, můžete navštívit Baťův kanál, který nabízí spoustu zábavy. Provoz na kanálu začíná zpravidla v dubnu (prakticky hned jak to počasí dovolí) a oficiální „Odemykání plavební sezóny“ bývá 1. května.