U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Napoleonské dny 2015

Napoleonské dny 2015

Akce k výročí narození Napoleona Bonaparte. Program s vojáky v dobových uniformách, prohlídky zámku, mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz, řemeslný jarmark a ohňostroj.

Celodenní program se bude odehrávat v sobotu v zámeckém parku. Dobové tábory z roku 1805 vyrostou v aleji vedle zámku. V zámeckém parku budou pak téměř celý den probíhatukázky výcviku jednotlivých druhů zbranípřehlídky uniforem a praporů. Součástí výcviku bude i komentované představení módy a uniforem z počátku 19. století. Vyvrcholením vojenské části programu pak bude v 16.00 hodin bitevní střet v zámeckém parku.

Sobotní den bude v zámeckém parku patřit také již populárnímu řemeslnému jarmarku, který se bude konat v době od 9.00 do 17.00 hodin. Nabídka sortimentu bude bohatá, od rozmanitých řemeslných výrobků z rozličných materiálů, které se mohou stát dárky pro vás či vaše blízké, po občerstvení, jídlo a pití, všeho druhu.

Zámek Slavkov - Austerlitz vedle klasických prohlídek a probíhajících výstav nabídne kostýmované prohlídky zámku s Napoleonem. Vstupenky na oživené prohlídky je lépe rezervovat předem na pokladně zámku.

Po celý den bude návštěvníkům také přístupná expozice Austerlitz - malé město velkých dějin. Vstup na vojenské akce i sobotní multimediální pořad s ohňostrojem je zdarma.

Napoleonské dny 2015

14. - 16. srpna 2015

zámek Slavkov u Brna

www.zamek-slavkov.cz