U nás píšete Vy

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji přidejte a spravujte obsah tohoto portálu!

Přidat vlastní obsah

Soutěžte s námi

Chcete vyhrát vstupenku na koncert, festival atd.? Neváhejte a soutěžte s námi!

Chci soutěžit

Putování po vinařských stezkách Strážnicka

Putování po vinařských stezkách Strážnicka

Již 6. června proběhne další akce ze série Krajem vína 2015. Tentokrát se milovníci dobrého vína i nadšení sportovci sejdou ve Strážnici, kde proběhne start výletu. Registrace účastníků bude probíhat přímo na místě. Pro cyklisty, ale i pěší budou nachystaná zajímavá zastávková místa s koštem vín i místních specialit. Cíl výletu se nachází v unikátních petrovských Plžích, které se řadí k jedněm z nejhezčích sklepních areálů na jižní Moravě. Na účastníky tam čeká bohatý doprovodný program zahrnující Otevřené sklepy Strážnicka, gastronomické zážitky, cimbálovou muziku i slosování o cyklistické a vinařské ceny.

Putování po vinařských stezkách Strážnicka láká zájemce nejen na proslulé jihomoravské víno, ale i k seznámení se s místními památkami a zajímavostmi. Na cyklisty a turisty čeká 8 zastávkových míst, na kterých se mohou občerstvit, ochutnat místní víno nebo třeba vylézt na rozhlednu. „Akce začíná v sobotu na náměstí Svobody ve Strážnici, kde se mohou účastníci od 9 do 11 hodin zaregistrovat. V rámci startovního poplatku ve výši 120 Kč obdrží kromě skleničky také cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst a dále vstup zdarma na akci Otevřené sklepy Strážnicka v cíli závodu,“ říká organizátorka akce Eva Kvapilová z Nadace Partnerství.

V rámci výletu okolím Strážnicka jsou pro účastníky připraveny různě dlouhé trasy. Ta delší má 45 km a je určena pro zdatné cyklisty. Pro ty méně odvážné se nabízí kratší trať v délce 33 km. Speciální 15 km trasa je nachystána pro pěší. Všechny tři varianty výletu vedou okolím mnoha míst atraktivních k navštívení. V Kněždubu si zájemci prohlédnou selský domek a ochutnají krajové speciality. V Tvarožné Lhotě si zase pochutnají na specialitách z oskeruší a okoštují domácí guláš. Všechny zastávky budou otevřeny 3 hodiny, což poskytuje účastníkům dostatek času k prozkoumání jednotlivých stanovišť.

Cílem putování je unikátní sklepní ulička v petrovských Plžích, kde bude pro účastníky i širokou veřejnost připraven doprovodný program. V historických vinařských sklepech nabídne ochutnávky vín 12 vinařů, chybět nebude ani dobré jídlo a příjemná atmosféra při poslechu cimbálové muziky. Od 17 hodin proběhne slosování odevzdaných cyklopasů a vyhlášení výher v podobě atraktivních cen, jako jsou vína z regionu či dárkové poukazy na dovolenou na vinařských stezkách.

Putování po vinařských stezkách Strážnicka

6. června 2015

Strážnicko

Více informací